Bike for Europe

bike for europe

Bike for Europe je cezhraničná jazda na bicykli, ktorej cieľom je podporovať zdravý a aktívny životný štýl, sociálne začlenenie prostredníctvom športu a pohybových aktivít, ako aj používanie bicykla ako trvalo udržateľného dopravného prostriedku. Organizuje ju Medzinárodná asociácia športu a kultúry /ISCA/ v rámci svojho programu Now We MOVE / Hýbme sa teraz,  prostredníctvom ktorého chce zapojiť do roku 2020 do športu a pohybových aktivít viac ako 100 miliónov Európanov.

Z holandského Drenthe a gréckeho Solúna vyštartovali 1. septembra 2018 dva 5-členné medzinárodné tímy amatérskych cyklistov, aby sa 22. septembra stretli vo Viedni na oficiálnom otvorení Európskeho týždňa športu. Plánované trasy prechádzajú cez 11 krajín, vrátane Slovenska. V Bratislave  privítame 20. septembra o 10,00 hod. pri soche generála M. R. Štefánika južný tím, ktorý zo Solúna cez Sofiu, Belehrad, Timisoáru Budapešť absolvoval trasu dlhú 1 750 km . Privítanie pripravuje Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky v spolupráci s občianskym združením Cyklokoalícia na mieste znázorňujúce symbol čs. štátnosti pri príležitosti blížiaceho sa 100. výročia vzniku Československej republiky. Tomáš Peciar z Cyklokoalície pripravil pre členov tímu zaujímavý program spojený s jej priekopníckou činnosťou.

Jazda #BikeforEurope  nie je obmedzená iba pre  členov dvoch medzinárodných tímov. Každý priaznivec cyklistiky mal veľa príležitostí pridať sa a stať sa súčasťou tohto podujatia i Európskeho týždňa športu.

bike for europe cyklokuchyňa

Podujatia Bike for Europe

#BikeforEurope podporili aj organizátori cyklistických podujatí na Slovensku.

Posledné dve série Detskej Tour Petra Sagana v Trnave /16. 9./ a v Topoľčiankach /22. 9./ sa stali súčasťou európskej kampane. V Trnave sa predstavilo 600 mladých cyklistov a v Topoľčiankach na dostihovej dráhe očakávajú ešte väčší záujem.

Cyklokoalícia už tradične organizuje v rámci Medzinárodného dňa bez áut Cyklojazdu cez bratislavské mosty so štartom pred komunitným centrom Cyklo Kuchyňa na petržalskej strane Dunaja. Cyklisti môžu pred jazdou diskutovať s kandidátmi na primátora hlavného mesta a po nej sa o náladu postará srbská skupina KILLO KILLO banda.


 Európsku kampaň podporili  aj v Modre, kde Nadácia Výskum rakoviny spolu s mestom organizuje charitatívne podujatie Na kolesách proti rakovine. Pripravené boli tri okruhy so štartom a cieľom pred kultúrnym centrom v čase od 10,00 do 14,00 hod. a už tradične aj príťažlivý kultúrny program.

bike for europe

Významnou súčasťou kampane bola aj výzva pre všetkých Európanov, aby sa pri tejto príležitosti ešte viac zomkli a urobili niečo pre seba, ale aj tých, čo to najviac potrebujú. Pod názvom Donate Your Kilometers / Daruj svoje kilometre mohol každý Európan absolvované kilometre na bicykli počas Bike for Europe pridať na spoločné konto. Konečnou métou bolo dosiahnuť 3 milióny cyklistických kilometrov. Pár dní pred ukončením výzvy už vieme, že aj najoptimistickejšie očakávania sa vrchovato naplnia. A tak organizátori venujú 100 bicyklov vybraným mimovládnym organizáciám v Európe, ktoré sa špecializujú na prácu s utečencami a ľuďmi v núdzi. Aj zásluhou Slovákov.

Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky zaradila jednotlivé podujatia do projektu Šport pre všetkých a životné prostredie a poskytla jej účastníkom minerálnu vodu v plechovkách špeciálne vyrobených pre túto udalosť.

Viac informácií nájdete na https://nowwebike.nowwemove.com/


ISCA

Asociácia športu pre všetkých SR je členom svetovej organizácie International sport and culture association.

TAFISA

TAFISA

MOVE WEEK Slovakia

Európska kampaň MOVE Week sa teší veľkej popularite na Slovensku.

Zberňa stávok AŠPV SR

Obchodná 9, TOPOĽČANY

Navštívte našu zberňu stávok:
Pracovné dni: 8,00-16,00 hod.
Sobota: 8,00 do 12,00 hod.
Nedeľa: Zatvorené