OPEN STREETS DAY

open streets day

Open Streets Day  / Deň otvorených ulíc vyhlasuje medzinárodná organizácia ISCA – International Sport and Culture Association. Toto podujatie podporuje Európsky týždeň športu. Hlavnou  myšlienkou je využívať verejné ulice v mestských oblastiach ako miesta na organizovanie pohybových aktivít, ktoré zorganizuje miestna komunita.

Open Streets Day / Deň otvorených ulíc je stanovený na 22. septembra každoročne. V tento deň sa verejné ulice a mestské oblasti európskych miest transformujú na miesta pre rekreačnú fyzickú aktivitu.

Cieľom je zapojiť ťažko dostupné cieľové skupiny a širokú verejnosť ponukou športovým a pohybovým aktivít s nízkou náročnosťou a podporiť aktívnu dopravu a miestnom prostredí.

Otvorené ulice znamenajú otvorenie verejného priestoru pre pohyb, čo tiež znamená otvorenú myseľ – a preto majú byť podujatia prístupné a príjemné pre všetkých.

Európsky týždeň športu sa koná v dňoch 23.-30. 9. a Európsky týždeň mobility je každý rok stanovený na 16.-22. 9. Výber termínu preto ponúka synergiu medzi týmito dvoma iniciatívami. Obidve sa zameriavajú na pohyb ľudí a rôzne spôsoby pohybovej aktivity a mobility. 

V roku 2019 sa v rámci OPEN STREETS DAY sa konalo podujatie pod názvom SKOKY PRE ZDRAVIE, o ktorom sa viac môžete dočítať na stránke Skoky cez švihadlo pre zdravie.

Nezabudnite sledovať naše aktivity na Instagrame!

Instagram: Sport4all Slovakia

open street day

ISCA

Asociácia športu pre všetkých SR je členom svetovej organizácie International sport and culture association.

TAFISA

TAFISA

MOVE WEEK Slovakia

Európska kampaň MOVE Week sa teší veľkej popularite na Slovensku.

Zberňa stávok AŠPV SR

Obchodná 9, TOPOĽČANY

Navštívte našu zberňu stávok:
Pracovné dni: 8,00-16,00 hod.
Sobota: 8,00 do 12,00 hod.
Nedeľa: Zatvorené