Šesť projektov AŠPV SR na podporu Európskeho týždňa športu

  • 0

Šesť projektov AŠPV SR na podporu Európskeho týždňa športu

Category : Nezaradené

Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky so svojimi partnermi obohatí Európsky týždeň športu o päť medzinárodných a národných projektov športu pre všetkých a pohybových, do ktorých sa zapojí najmenej 8 000 účastníkov.

Výzvu #BeActive prinieslo už vo štvrtok 20. 9. do Bratislavy päť amatérskych cyklistov, ktorý od začiatku septembra absolvovali trasu zo Solúna cez Sofiu, Belehrad, Temešvár a Budapešť do nášho hlavného mesta. Tomáš Peciar z Cyklokoalície ich zoznámil účastníkov cezhraničnej jazdy Bike for Europe s cyklistickou Bratislavou a ich jazda na rôznych bicykloch mohla zaujať okoloidúcich. Cyklisti pokračovali na ceste do Viedne, kde sa k nim pridá tím zo severu Európy, aby sa spoločne zúčastnili v sobotu 22. oficiálneho otvorenia Európskeho týždňa športu vo Viedni. Cieľom #BikeforEurope je podporovať zdravý životný štýl, sociálne začleňovanie prostredníctvom športu, ako aj používanie bicykla ako trvalo udržateľného dopravného prostriedku. Významnú európsku kampaň podporili organizátori Detskej Tour Petra Sagana v Trnave /16. 9./ a Topoľčiankach /22. 9./, Cyklojazdy cez bratislavské mosty /22. 9./ a Na kolesách proti rakovine /22. 9. v Modre/. Slováci sa zapojili aj do charitatívnej akcie Daruj svoje kilometre a pomohli naplniť cieľ, aby sa počas #BikeforEurope nazhromaždilo na spoločnom konte viac ako 3 mil. kilometrov.

Vo štvrtok sa začala aj Plavecká štafeta miest podujatím v Žiline a bude pokračovať 25. 9. v Spišskej Novej Vsi.

Medzinárodná asociácia športu a kultúry /ISCA/ vyhlásila 27. september za European Fitness Day, ktorým chce zvýšiť povedomie európskych občanov o prospešnosti športu a pohybových aktivít a vytvoriť pocit naliehavosti hýbať sa práve v tomto dni. Vlani sa na Slovensku zapojilo do 19 podujatí 7 759 účastníkov a očakáva sa, že tak tomu bude aj v tomto roku. Spoje škola v Novákoch a materská škola Budovateľská 8 v Prešove pripravujú program na celý týždeň.

Významnou súčasťou európskej kampane bude aj dynamicky sa rozvíjajúca aktivita Slovenskej rope skippingovej asociácie 500 skokov pre zdravie. Prvá časť sa uskutočnila v rámci MOVE Week na prelome mája a júna, druhá bude v rámci Európskeho týždňa športu. 500 000 skokov pre zdravie je vôbec prvá kampaň, ktorá spája MOVE Week a Európsky týždeň športu. Dve európske kampane, ktoré vznikli na pôde európskych inštitúcií a ich cieľom je dosiahnuť, aby čo najviac Európanov bolo aktívnych.

Súčasťou Európskeho týždňa športu bude aj tradičné podujatie Hore Váhom, dolu Váhom v piatok 5. októbra v Liptovskom Mikuláši, ktoré je súčasťou Svetového dňa chôdze.

Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky je partnerom medzinárodného projektu Šport pre všetkých a životné prostredie, ktorý podporuje Európska komisia v rámci programu Erasmus+ Šport. Do projektu sa zapojilo 25 organizátorov športových podujatí, ktorí overujú zelené pravidlá pre trvalo udržateľné podujatia a zároveň môžu v praxi overiť používanie nápojov v ľahko recyklovateľných plechovkách. Viaceré podujatia sa uskutočnia práve v Európskom týždni športu.


Leave a Reply

ISCA

Asociácia športu pre všetkých SR je členom svetovej organizácie International sport and culture association.

TAFISA

TAFISA

MOVE WEEK Slovakia

Európska kampaň MOVE Week sa teší veľkej popularite na Slovensku.

Zberňa stávok AŠPV SR

Obchodná 9, TOPOĽČANY

Navštívte našu zberňu stávok:
Pracovné dni: 8,00-16,00 hod.
Sobota: 8,00 do 12,00 hod.
Nedeľa: Zatvorené