Zomrel Igor Jágerský

Zomrel Igor Jágerský

Category : Nezaradené

Zomrel Igor Jágerský

Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky s hlbokým zármutkom oznamuje, že 19. júna 2018 zomrel vo veku 57 rokov dlhoročný člen Výkonného výboru AŠPV SR  a prezident Slovenského tanečného zväzu Ing. arch. Igor Jágerský.

   V stredu sme očakávali Igora Jágerského na schôdzi Výkonného výboru AŠPV SR. Pred rokovaním sme sa dozvedeli smutnú správu: Igor už nikdy medzi nás nepríde, nebude rozdávať optimizmus, pozitívnu energiu, hľadať spôsoby ako zdolávať prekážky, živo diskutovať… Spomienky, ani minúta ticha na jeho počesť nestačili na prekonanie bolesti, ktorú sme cítili z náhleho odchodu nezabudnuteľného priateľa a spolupracovníka do večnosti.

   Igor Jágerský bol vynikajúcim tanečníkom, ktorý sa vypracoval na medzinárodne uznávaného a vyhľadávaného trénera, choreografa a rozhodcu. Absolvent Fakulty architektúry nenaplnil svoje ambície ako architekt, dal prednosť svojej celoživotnej záľube a stal sa architektom tanečného športu v slovenskom prostredí. V tanečnej škole Jagermajster formoval nielen nástupcov na tanečnom parkete, ale vari v každom svojou profesionalitou, prístupom a nadšením vzbudil celoživotný záujem o tanec. Igor Jágerský by pre propagáciu a rozvoj tanečného športu zniesol aj modré z neba. Presvedčil televíznych tvorcov v Markíze, aby vytvorili priestor pre realizáciu obľúbeného formátu Let´s Dance, ktorý prevýšil všetky očakávania a sám sa na jeho realizácií aktívne podieľal.

   Igor Jágerský chápal, že vrcholový šport a šport pre všetkých sú ako spojené nádoby. Založil Slovenský tanečný zväz a požiadal Asociáciu športu pre všetkých Slovenskej republiky, aby ho prijala za svojho člena. Neúnavne propagoval doma i na medzinárodných fórach význam tanečného športu pre všetkých. Zrealizoval viaceré úspešné projekty, do ktorých sa zapojili najmä deti a mládež.

   Igor Jágerský sa ako porotca zúčastnil medzinárodného tanečného festivalu WDSF Košice open 2018 v Košiciach, kde mu 9. júna prišlo nevoľno, bol hospitalizovaný a následne aj operovaný. Po desiatich dňoch prehral boj o život.

   Posledná rozlúčka s Igorom Jágerským bude v sobotu 26. júna 2018 o 9,00 hod. v smútočnej sieni Krematória v Bratislave – Lamači.

   Česť jeho pamiatke


Leave a Reply

ISCA

Asociácia športu pre všetkých SR je členom svetovej organizácie International sport and culture association.

TAFISA

TAFISA

MOVE WEEK Slovakia

Európska kampaň MOVE Week sa teší veľkej popularite na Slovensku.

Zberňa stávok AŠPV SR

Obchodná 9, TOPOĽČANY

Navštívte našu zberňu stávok:
Pracovné dni: 8,00-16,00 hod.
Sobota: 8,00 do 12,00 hod.
Nedeľa: Zatvorené